קורס שיווק שותפים - צעד אחר צעד

קורסים לשיווק שותפים


אם הגעתם לכאן, אז אני מאמין שאתם מחפשים קורס שיווק שותפים שילמד אתכם צעד אחר צעד איך מתחילים בתחום או איך סוף כל סוף מצליחים בשיווק שותפים. אז מי שלא מכיר אותי קוראים לי רתם אהרונוב ואני עוסק בתחום האינטרנט החל משנת 2000 ופחות או יותר באותו זמן נחשפתי לתחום האפיליאט. לפני 20 שנה תחום האפיליאט היה הרבה פחות מפותח ונפוץ מהיום וכמובן שלא היה הרבה מידע. גוגל הייתה בחיתוליה ויוטיוב הוקמה רק 5 שנים אחר כך.
רשת השותפים הראשונה שהתחלתי לשווק בה הייתה Commission Junction ומה שניסיתי לעשות, ללא שום ניסיון וידע, היה לשים קישורים להצעות באנגלית בחו"ל באתרים בעברית. כיום אני מבין שלשים קישורי אפיליאט לחנות פרחים בדטרויט באתר בישראל זה לא הדבר הכי חכם. והתוצאות היו בהתאם :-)

מכיוון שהבנתי שיש פוטנציאל ואני פשוט לא עושה את הדברים נכון, התחלתי לקרוא וללמוד מכל מקורות המידע שמצאתי. מה זה שיווק, מה ההבדל בין שיווק ומכירות, מה זה קהלי יעד, מה זה בשלות של משתמשים, מיינדסט, מקורות תנועה חינמיים ובתשלום ועוד ועוד. במקביל, מנוע החיפוש של גוגל צץ ועקף את אלטה ויסטה והתחלתי לעסוק החל משנת 2004 גם ב-SEO וכמובן המשכתי והתמקצעתי בשיווק שותפים.

התחום בישראל קיבל את הדחיפה הגדולה שלו בשנת 2009 כאשר בחור צעיר בשם יגאל פינס, השתחרר מהצבא והחל לעסוק בתחום תוך כדי שהוא מפרט את צעדיו בבלוג פופולרי שהקים "המליונר בפיג'מה".
מאז, אלפי אנשים בישראל מנסים להגשים את החלום ולהרוויח כסף מהאינטרנט וכל שנה מתווספים לתחום אלפי אנשים ועוזבים את התחום אלפי אנשים... לאחר שלא הצליחו. זאת האמת לאמיתה ושלא ינסו לעבוד עליכם.

בואו ננסה לנתח ביחד למה זה קורה. נתחיל בנקודה הראשונה, תחום שיווק שותפים לא מתאים לכל אחד. כדי להיות אפיליאט מצליח צריך תכונות אופי וכישורים מסויימים שאין לכולם וזה בסדר. לא כולם יכולים להיות רופאים למרות שכולם מאד רוצים. נקודה נוספת היא התכונות הנחוצות של חריצות, עקשנות, התמדה וחוסר פחד מכשלון. הרבה מהאנשים שרוצים להיכנס לתחום מסתכלים על התוצאה הסופית במקום להסתכל על הדרך.
הם רוצים כסף קל. רבים לא היו נכנסים לתחום אם הם היו מבינים שעלול לקחת להם 3 שנים ויותר של עבודה קשה עד שימצאו משהו שיצליח. לנקודה הזאת מכוונים כל הקורסים והמדריכים שצצים באינטרנט כמו פטריות.
ואכן, אחת הנישות הכי פופולריות אם לא הכי פופולרית היא "עשיית כסף". בחו"ל זה הרבה יותר נפוץ מבישראל (יש לי מספר תאוריות לגבי זה וזה שהמדינה שלנו היא קטנה זו רק נקודה אחת מהסיבות. אחת מהנקודות הנוספות למחשבה... הישראלים הרבה יותר חשדנים ולא מוכנים לזרוק כסף כמו אהבלים, בניגוד להרבה אמריקאים לצורך הדוגמא).

שלא תבינו אותי לא נכון, אפשר להיות אפיליאט מוצלח וכמה מהאפיליאטים הטובים בעולם הם ישראלים (הרוב הגדול אנונימיים). יש לישראלים הרבה מאד תכונות טובות כדי להיות אפיליאטים מצליחים והם מצטיינים ביצירתיות ובזריזות מחשבתית. ואולי דווקא אתם אלו שמתאימים לתחום כמו כפפה...

רבים מכם שמעתם על תחום "שיווק שותפים" ועשיית כסף דרך האינטרנט מחברים. בטח, יש לכם איזה חבר שנתקל או עוסק בזה ועוזר להפיץ את הבשורה. חלק מכם כבר התחיל ללמוד על התחום מיוטיוב ואולי אפילו חלקכם כבר עוסקים בשיווק אפיליאטס וכבר מצליחים ברמה מסויימת. אבל כל אחד מכם, לא משנה באיזה שלב של ידע וניסיון הוא נמצא רוצה לעלות רמה אחת לפחות ולשדרג את מה שהוא יודע או כבר עושה. למרות שממש חיפשתי, לא מצאתי שוב מקור מידע חינמי או בתשלום שבאמת ישלים לכם את כל הפאזל. כל מקור מידע מוסיף עוד כמה חתיכות לפאזל, יש כאלה שהרבה חתיכות ויש כאלה שמעט. זה משהו שחשוב שתבינו מבחינת תאום ציפיות ואתם תהיו חייבים להשלים כמה חתיכות בפאזל בעצמכם. זאת בדיוק הנקודה של הצלחה או אי הצלחה. אם תצליחו להשלים את החתיכות בפאזל אז תצליחו בתחום שיווק שותפים.

פונים אלי הרבה פעמים ושואלים, ראיתי את הקורס של X, קראתי את המדריך של X, אבל מה עכשיו? מה עושים? מה הכיוון? מה עובד? אין לי תשובה טובה. את זה אתם צריכים למצוא. אף אחד לא יספר לכם הכל.

אז מכיוון שלא נכנסתם לכאן כדי שאחפור לכם על תחום שיווק השותפים בישראל, אני אעבור עכשיו למוד קצת יותר פרקטי. יש בארץ מספר קורסים בתחום שיווק שותפים. חלק חינמיים עם כמות אינפורמציה מסויימת, חלק בתשלום עם כמות אינפורמציה גם מסויימת. בחו"ל יש היצע יותר גדול מן הסתם, אבל גם הם לדעתי יביאו אתכם רק לנקודה מסויימת. מה שאני הייתי עושה עכשיו במקומכם זה מתחיל בקורס המקיף ביותר בארץ שמצאתי לשיווק שותפים שמכיל מעל 15 מודלים מחולקים לעשרות שעות הדרכה בעברית (הקורס דורש השקעה חודשית כתנאי לצפיה, תרשמו רק אם אתם באמת רוצים להצליח, רציניים ונכונים להשקיע). אבל לא הייתי רק נרשם וצופה בכמה שעות מהקורס במהירות גבוהה ומסמן לעצמי וי על עוד קורס, הייתי באמת צופה בכל שיעור 3 פעמים ומיישם אחת לאחת מה שרואים שם מבחינה אקטיבית. אומרים לרכוש דומיין, הייתי רוכש דומיין, אומרים להרשם למערכת דיוור, הייתי נרשם למערכת דיוור וכו'. זאת הדרך שאנשים שבאמת רוצים להצליח בכל תחום פועלים. לא רק מדברים ומפנטזים, אלא באמת עושים.

אני לא בא לזלזל חס וחלילה, אלא מנסה לדרבן אתכם להיות אקטיביים, לזוז מהנקודה של לחלום, לנקודה של "ללכלך" את הידיים ולהתחיל להיות חרוצים ולחשוב כמקצוענים. לאחר שתסיימו את כל המודולים של הקורס, שכאמור בחינם ותיישמו את מה שרשום שם, אני בטוח שכבר תהיו בנקודה אחרת לגמרי ממה שאתם נמצאים עכשיו. ואם אתם כבר עכשיו נמצאים בנקודה יותר מתקדמת וכבר בעלי ניסיון מסויים בתחום, קצת רענון לא מזיק אף פעם, תמיד אפשר לראות משהו שיכול לתת לכם רעיון נוסף. יצירתיות כבר אמרנו...

קורס בעברית לשיווק שותפים


חשוב לציין: הקורס דורש השקעה חודשית כספית כתנאי לצפיה. אחד היתרונות בקורס הזה, שמלבד הידע והניסיון הרב שתרכשו בקורס, מנסים לענות בקורס על השאלות שציינו - מה עכשיו? מה הלאה? מה הכיוון?

אני יכול להגיד לכם מניסיון, שכדי שאוכל לדעת האם להמליץ או לא, גם אני עשיתי את הקורס הזה. כצפוי, לאחר 18 שנה בתחום שיווק שותפים ואפיליאט, אני הכרתי את רוב מה שנלמד בקורס, אבל רענון לא מזיק. מה שכן, עכשיו אני יכול לראות את היתרונות והחסרונות של מה שמלמדים שם.
לדעתי הקורס מתחיל מהבסיס ומנסה לעשות יישור קו מבחינת הרמה של האנשים השונים במונחים שקיימים בתחום ובאמת מתקדם בצורה של צעד אחר צעד. כמו-כן, הקורס מניע לפעולה. לצפות בו ולא ליישם שום דבר, ממה שנאמר שם, זה פשוט בזבוז זמן.
מה שכן הייתי משלים ומעמיק זה איך לבחור נישות ומוצרים לשווק. מכיוון שקליקבנק שינו את מדיניות ההצטרפות שלהם, אז תצטרכו להשלים חלק מהפאזל לבד. אבל כמו שציינתי לפני-כן, אתם לא תקבלו פאזל שלם וזה לא נורא, אפשר להשלים חתיכות פאזל גם בעצמכם ממקורות מידע נוספים.

מלבד הקורס הזה, יש גם קורס חינמי באנגלית שכדאי לכם להרשם אליו. גם שם לא תקבלו את כל התמונה, אבל יש שם עשרות סרטוני וידאו של שיעורים וכלים שיכולים לעזור לכם להתמקצע בתחום של שיווק שותפים. כמו כל מקור מידע, לא כל מה שנאמר בקורס הוא מומלץ לטעמי, ובמיוחד בתחום של SEO לא הייתי מיישם את מה שנאמר שם ומחפש לזה מקור מידע אחר.

לסיכום, אני מקווה שעזרתי לכם למצוא מקורות מידע חינמיים, שיעזרו לכם להתחיל ולהצליח בתחום של שיווק שותפים. רבים שואלים אותי למה אני לא פותח קורס או מלמד - אני פשוט לא בנוי או פנוי לזה. למרות זאת, אני מנסה להעביר מידע דרך הדיוור של המדריך שבאתר ומאחל לכם המון בהצלחה ותקחו כל מה שאתם רואים ושומעים בערבון מוגבל. אתם חייבים להשלים חלק מהפאזל לבד...