בניית אתרים בצפון

בניית אתרים בצפון


הפעם אני רוצה לתת לכם את אחד הטיפים הטובים ביותר בנושא בניית אתרים:
אתרי אינטרנט ובמיוחד אתרי אינטרנט לחברות תעשייתיות B2B בונים בחברות לבניית אתרים בצפון!
אתם בטח שואלים מדוע ובכן אני אנסה להוכיח את טענתי, שאולי נראת הזויה במקצת במבט ראשון.

השפעת המיקום הגיאוגרפי של חברות לבניית אתרים בצפון על מקצועיות בניית האתר ללקוח
כתוצאה מהמבנה הגיאוגרפי של ארצנו ומהפיזור הדמוגרפי, מפעלי תעשייה רבים הוקמו על ידי מושבים וקיבוצים באיזור הצפון. זה נכון שריכוזי האוכלוסין המרכזיים נמצאים באיזור תל אביב, המרכז וירושלים, אבל דווקא הכמות הגדולה יותר של מפעלי תעשייה נמצאת בצפון. אם נסקור את המפעלים מקו חדרה וצפונה, נזהה פארקי תעשייה רבים, החל מפארק התעשייה קיסריה שמרכז מפעלים רבים, דרך מת"מ - מרכז תעשיות מדע בחיפה, מרכזי תעשייה ביוקנעם, מגדל העמק, תרדיון, תפן ועוד.

בואו נקח לדוגמא חברה לבניית אתרים שממוקמת בקריות. חברה כזאת יכולה להגיע בקלות ללקוחות בתל אביב - פחות משעה נסיעה ברכבת ישירה (פחות מפקק ממוצע בשעות העומס). במידה ויש לה צורך לבנות אתר לחברות תעשייתיות בצפון לדוגמא באיזור כפר בלום, עמיעד, ראש פינה וכו', נציגים מהחברה יכולים להגיע תוך 50 דקות ואפילו לכיוון מזרח הם מגיעים תוך שעה גם לבית שאן או טבריה. אז למעשה אפשר להגיע למסקנה הראשונה - מבחינת בניית אתרים לחברות תעשייתיות, הקריות זה המרכז החדש! (-:

דוגמאות לאתרים שבנינו לאחרונה


למרות הנושא הגיאוגרפי, בעידן האינטרנט, דווקא למרחקים יש משמעות פחותה. במקרים רבים, נשלחות הצעות מחיר לבניית אתר ללקוח באימייל אפילו ללא פגישה וגם בתהליך עצמו של בניית האתר, לעיתים הלקוח לא נפגש מעולם עם נציג של החברה שבונה לו את האתר וכל התקשורת נעשת בטלפון, באימייל, בסקייפ וכו'. אבל מלבד אמצעי התקשורת, הנוכחות הפיזית באיזור הצפון, שמרכז כאמור את התעשייה בישראל, עוזרת לחברות להקמת אתרים להתמקצע בנישה של חברות תעשייתיות. הסיבה לכך היא, שנציגי החברה מבקרים במפעלים השונים אצל לקוחותיהם והם לרוב עושים מה שנקרא "סיור מקדים במפעל". הם יודעים איך נראה מפעל מבפנים, מה זאת מלגזה, מכבש, פס ייצור, אזור טעינת משאיות, מכולות וכו'. הבנת הנושאים הללו עוזרת לבנות אתר, שמדבר בשפה הנכונה עם לקוחות פוטנציאלים.
תחשבו על סיטואציה שיושבים מנהל פרוייקטים או מנהל לקוחות במשרד מפואר בתל אביב, הכל נוצץ, מעוצב בטוב טעם, חדר ישיבות מהמשוכללים בתחום וכו', אבל הם מעולם לא היו במפעל. ואז, בשיחה טלפונית, הם מנסים לשכנע אתכם שכדי לשדר אתר מכובד וחדשני אתם צריכים להציג אנשים לבושים בחליפות, כי זו שפה עסקית. אבל, האם הלקוח הפוטנציאלי שלכם, שחי בעולם התעשייתי מבין את השפה הזאת? האם כדי להציג יכולות של מכונות ייצור תעשייתיות, צריכים להציג תמונות של אנשי עסקים בחליפות או עובדי ייצור עם תלבושת עבודה אחידה ומסודרת סביב פס ייצור משוכלל? ואל תבינו אותי לא נכון, אתרי תעשייה לא צריכים להראות כמו מפעל, אבל איזורים מסויימים באתר צריכים לדבר בשפה המתאימה לקהל היעד. אז אתם כבר בטח מבינים, המיקום הגיאוגרפי של חברות לבניית אתרים בצפון עוזר להן להתמקצע בנישה התעשייתית. אני אישית, לאחר ביקור באינספור מפעלים תעשייתים, מרגיש כמומחה לפלסטיק, מתכת, זכוכית, פילטרים, צינורות, מצברים וכו'... (-:   
קצת על מגוון החברות השונות לבניית אתרים שממוקמות באיזור הצפון
חברות בניית אתרים בצפון ממוקמות במספר איזורים, כאשר המשותף כמעט לכולן, שלא מדובר בחברות לבניית אתרים גדולות מאד, אלא בחברות מקצועיות וממוקדות. ישנן חברות לבניית אתרים קצת יותר גדולות, באיזור חיפה ונשר שמזכירות את הסגנון של החברות הרבות לבניית האתרים בתל אביב והמרכז (גם במחיר), ישנן מספר חברות לבניית אתרים בקריות (כבר הוכחתי שזה המרכז החדש) וישנן מספר חברות פרובנציאליות בישובים הקהילתיים, בטבעון וכו'. בדרך כלל העובדים של כל חברה לבניית אתרים מגיעים מהאיזור הקרוב לה, לדוגמא בחברות שבישובים הקהילתיים בגליל לרוב עובדים תושבי הישובים שמסביב, מלבד לדעתי החברות שבאיזור חיפה שמרכזות עובדים גם ממקומות קצת יותר רחוקים.
מלבד אותן חברות לבניית אתרים ניתן למצוא גם כמובן מגוון רחב של בוני אתרים ומעצבים פרילנסרים. בדרך כלל אותם בוני אתרים הגיעו לאחר ניסיון בעבודה בחברות לבניית אתרים גדולות יותר, שממוקמות באיזור הצפון או במרכז ויש להם ניסיון רב. דרך אגב, חלק ממקדמי האתרים בגוגל הטובים בארץ נמצאים בקריות.
מחיר בניית אתר עם חברת בניית אתרים בחיפה ובצפון
לאחר שדנו ביתרונות הנגישות של חברות לבניית אתרים שממוקמות בצפון, חיפה, קריות וכו' ובנושא ההתמקצעות בנישה התעשייתית שנובעת בין השאר מהמיקום הגיאוגרפי, הגענו לנקודה האחרונה והיא המחיר. עלות התקורה של חברות להקמת אתרים בצפון נמוכות מעלויות אחזקת משרד מפואר (או אפילו לא מפואר) בתל אביב. השכירות, הארנונה וגם הסטנדארט הויזואלי בנושא עיצוב הפנים של המשרד מייקרים משמעותית את העלויות הקבועות של החברות שמפתחות אתרים שיושבות במרכז. נקודה נוספת, שבדרך כלל לא מפורסמת, עלות השכר של מתכנתים במרכז גבוהות מבצפון. מתכנת אתרים שמרוויח כ-20,000 ש"ח לחודש בחברה לבניית אתרים בתל אביב, יקבל בחברה להקמת אתרים בחיפה להערכתי רק כ-15,000 ש"ח. פערי השכר עבור אותם עובדים הם גדולים ומייקרים משמעותית את הצעות המחיר שאתם הלקוחות מקבלים - מישהו צריך לשלם את הוצאות החברה שבונה את האתר.

לסיכום, חברות לבניית אתרים בצפון נותנות ללקוחותיהם לעיתים ערך רב יותר מאשר חברות מקבילות שיושבות במרכז. זה נכון שהמאמר הנ"ל הוא "קצת" סטריאוטיפי וכללי, אבל אני מקווה שהצלחתי לפתוח לכם קצת את צורת החשיבה והפרספקטיבה לגבי החברות השונות שבונות אתרים בצפון.
בכל הנוגע לאתרים לחברות תעשייתיות B2B - הקריות הן המרכז החדש! (-:

בהצלחה,
SEOMASTER